BEN-GURION'S SOLAR REVOLUTION BEGINS IN:


twitter facebook YouTube flickr
   
  קטורה סאן: השדה הסולארי הראשון במדינת ישראל
   
  'קטורה סאן' משתרעת על פני 80 דונמים בקצהו הדרומי של קיבוץ קטורה ומייצרת 4.95 מגהוואט חשמל ירוק ונקי. השדה מורכב מ-18,500 פנלים פוטו-וולטאיים מתוצרת 'סאנטק' (Suntech), המייצרים יחדיו כתשעה מיליוני קו"ש לשנה.
   
  במהלך 20 השנים הקרובות עתידה 'קטורה סאן' לייתר הפקה של כ-125,000 טון-מטרי של דו-תחמוצת הפחמן, הישג השקול לנטיעת 180,000 עצים. הקמת השדה נמשכה כשישה חודשים. הוא יחובר לרשת החשמל הלאומית והחשמל שיופק יועבר לקיבוצי האזור בקו של 33,000 קילו וולט.
  דף הבית -> תקשורת -> הודעות לעיתונות -> הסגירה הפיננסית הגדולה ביותר בתעשייה הסולארית בישראל

  הסגירה הפיננסית הגדולה ביותר בתעשייה הסולארית בישראל

  -- הודעה לעיתונות --
  הסגירה הפיננסית הגדולה ביותר בתעשייה הסולארית בישראל:
  ערבה פאוור וקרן נוי השלימו סגירה פיננסית של 5 פרויקטים סולאריים בהספק של כ- 35 MW,
  קרן נוי צפויה להשקיע עד 60 מיליון ₪ במיזם
   
  בנק הפועלים, מגדל חברה לביטוח ועמיתים יארגנו את המימון לפרויקטים בסך של כ- 400 מיליון שקל
   
  קיבוץ קטורה, 20 במאי 2012
  חברת האנרגיה הסולארית ערבה פאוור בשיתוף עם קרן נוי, והמממנים: מגדל חברה לביטוח, בנק הפועלים ועמיתים הגיעו להשלמת סגירה פיננסית של 5 פרויקטים סולאריים בעלי הספק כולל של כ- 35 מגה־ואט, שייבנו בערבה ובנגב. הגופים המממנים יעמידו מימון בסך 400 מיליון שקל. הקרן הקיימת לישראל, הנמנית בין הבעלים של ערבה פאוור, גם שותף להשקעה. שיתוף הפעולה עם קרן נוי החל כבר בפרויקט קטורה שהינו תחנת הכוח הסולארית הראשונה שהוקמה וחוברה לרשת בהיקף כולל של 5 מגה-וואט ובעלות כוללת של 100 מליון ש"ח. קרן נוי רכשה 36% מהבעלות בפרויקט.
   
  הסגירה הפיננסית התאפשרה אחרי קבלת אישור תעריפי מותנה מרשות החשמל וחתימה עם חברת החשמל על הסכם מכירת חשמל (PPA). עלות הקמת חמשת הפרויקטים מוערכת בכ- 500 מיליון שקל. בערבה פאוור מעריכים כי הקמת השדה הראשון מבין החמישה תחל תוך מספר חודשים.
   
  קבלן ההקמה של הפרויקטים (EPC) הוא סימנס ישראל, מקים השדה הסולארי הראשון בישראל, בקטורה. הפרויקט בקטורה כבר מספק חשמל ירוק לרשת החשמל מאז חודש ספטמבר 2011 והוא מייצר כתשעה מיליון קוט"ש בשנה. בטקס ההשקה של השדה בקטורה ביוני 2011, הודיע ערבה פאוור שהחברה חתמה על יותר מ-40 מיזמים המסתכמים למעל 400 MW ובעלות השקעה של קרוב ל- 1.5 מיליארד דולר - היקפים חסרי תקדים בענף הסולארי בישראל. המיזמים הסולאריים ייבנו על שדות גדולים, שדות בינוניים, גגות, וקרקעות בבעלות משפחות בדואיות.

  פיני כהן, יו"ר קרן נוי: "השקעה זו הינה המשך ישיר להשקעה הראשונה שביצענו בערבה פאוור וכחלק מראייתה האסטרטגית הכוללת של הקרן לביצוע השקעות משמעותיות גם בתחום הסולארי. שותפי ומנהלי הקרן, גיל-עד בושביץ ורן שלח,מתכוונים לתרום רבות מניסיונם המקצועי במסגרת מימוש הפרויקט וכחלק מהצלחתו."

  רן שלח וגיל-עד בושביץ שותפי ומנהלי הקרן:" המו"מ עם ערבה פאוור חייב את הצדדים לייצר מערך הסדרים ייחודי לתחום כדי לעמוד בכל כללי הרגולציה והכל תחת לוח זמנים אתגרי. אין ספק שהניסיון המוצלח של הצדדים בעבודה יחד היה חיוני בהבשלת העסקה".
   
  ג'ון כהן, מנכ"ל ערבה פאוור: "אנחנו גאים שקרן נוי בחרה להעמיק את שיתוף הפעולה בין הצדדים בחמישה מיזמים נוספים. כמו כן אנו מודים לקק"ל על האמון שרוחשים בנו, ועל החלטתה להצטרף להשקעה. את פרויקט קטורה סאן הקמנו במימון בנק הפועלים. טבעי ונכון שבנק הפועלים יחד עם מגדל ועמיתים, יהיו הגופים המממנים את חמשת הפרויקטים הבאים של ערבה פאוור ".
   
  דויד רוזנבלט, ממייסדי ערבה פאוור וסגן יו"ר ערבה פאוור הוסיף: "הסגירה הפיננסית שנחתמה היום עם בנק הפועלים וחברת מגדל היא אישור נוסף למעמדה של חברת ערבה פאוור כמובילה את השוק הסולארי הישראלי. יחד אנחנו מגשימים את חזונו של דוד בן גוריון להפוך את הנגב למרכז לייצור אנרגיה סולארית."
   
  יוסף אברמוביץ, נשיא ערבה פאוור: "יש לנו עבודה רבה בהמשך הדרך. מדינת ישראל צריכה לאמץ את היעד שהאיחוד האירופאי קבע לעצמו – 20% אנרגיות מתחדשות עד שנת  2020 - ובהשגת אבן דרך זו, חברת ערבה פאוור מוכיחה כי אפשר וניתן להגיע ליעד. בנוסף, יש להקצות לאוכלוסיה הבדואית מכסה לאנרגיה סולארית משלה, ובכך לתקן את חוסר הצדק כלפי אוכלוסיה זו שמוצאת את עצמה מחוץ לתוכנית הסולארית הארצית."
   
  צחי כהן, מנהל המטה העסקי בבנק הפועלים: "בנק הפועלים רואה במימון חמשת הפרויקטים הסולריים המשך להצלחת העסקה הראשונה בתחום האנרגיה הסולארית שבוצעה עם ערבה פאוור. לוח הזמנים חייב מאמץ רב ושיתוף פעולה מכל הצדדים. צוות מימון פרויקטים בראשות מרים גז שהינו בעל ידע וניסיון בתחומי מימון פרוייקטי אנרגיה עמד ביעד המאתגר של הגעה לסגירה פיננסית במועד תוך שיתוף פעולה פורה עם מגדל ועמיתים."
   
  עסקת המימון גובשה ע"י לימור דנש ורות לוי ממגדל ועל ידי צחי כהן ומרים גז מבנק הפועלים. על ניהול המשא ומתן היו אחראים שותפי ומנהלי קרן נוי רן שלח וגיל-עד בושביץ וערן ליטבק סמנכ"ל הכספים של ערבה פאוור.
  ערבה פאוור קומפני - Arava Power Company
  קיבוץ קטורה, ד.נ. חבל אילות, 88840  |  טל: 074-7171810|  דוא"ל: elana@aravapower.com
  Kibbutz Ketura, D.N. Hevel Eilot, 88840 ISRAEL  | T: +972-74-7171810  |  Email: elana@aravapower.com
  Design & Developed by Logics - פיתוח תוכנה ואינטרנט    |    Brought to you by: