BEN-GURION'S SOLAR REVOLUTION BEGINS IN:


twitter facebook YouTube flickr
 
קטורה סאן: השדה הסולארי הראשון במדינת ישראל
 
'קטורה סאן' משתרעת על פני 80 דונמים בקצהו הדרומי של קיבוץ קטורה ומייצרת 4.95 מגהוואט חשמל ירוק ונקי. השדה מורכב מ-18,500 פנלים פוטו-וולטאיים מתוצרת 'סאנטק' (Suntech), המייצרים יחדיו כתשעה מיליוני קו"ש לשנה.
 
במהלך 20 השנים הקרובות עתידה 'קטורה סאן' לייתר הפקה של כ-125,000 טון-מטרי של דו-תחמוצת הפחמן, הישג השקול לנטיעת 180,000 עצים. הקמת השדה נמשכה כשישה חודשים. הוא יחובר לרשת החשמל הלאומית והחשמל שיופק יועבר לקיבוצי האזור בקו של 33,000 קילו וולט.
דף הבית -> אודות -> ההנהלה והעובדים

ההנהלה והעובדים

בהנהלה ובצוות העובדים של חברת ערבה פאוור חברו יחדיו מיטב הכוחות ממגוון תחומי המומחיות הנחוצים להצלחה: פיקוח ובקרה, יחסי מקרקעין, מימון, יחסי טכנולוגיה, ומידע. כל אחד מחברי ההנהלה הבכירה הוא סיפור מצוינות עם רקורד מוכח של הקמת פרויקטים עתירי הצלחה בערבה ובנגב, בייחוד בקיבוצים. בין חברי הנהלת ערבה פאוור נמנים מומחים מובילים בתחומים רבים. על בסיס יחסי האמון המצויינים שיצרה, הנהגת ערבה פאוור פועלת בשיתוף פעולה עם הקיבוצים, המושבים, העיריות ועם בעלי תפקידי מפתח אזוריים אחרים.
 
 הצוות המייסד:
 
אד הופלנד - יו"ר ומייסד 
חבר קיבוץ קטורה ומייסד של ערבה פאוור. ממובילי העסקים בערבה הדרומית כבר 30 שנה, אד הקים ו/או מנהל רבים מהמפעלים שיחדם הניבו מיליארד דולר לאיזור. כיום ממלא תפקיד של יו"ר אלגאטכנולוגיות, מפעל אצות בינלאומי הממוקם בקיבוץ קטורה ויו"ר של ערדג, חברה לחקלאות ימית בשווי 25 מליון דולר המבוסס באילת. בעבר אד כיהן כמנכ"ל ערדום, קבוצת מיזמים בבעלות משותפת של 10 קהילות באזור הערבה, המתמחה באריזה ושיווק תוצרת חקלאית.

 
דיוויד רוזנבלאט - סגן יו"ר ומייסד 
אחד ממייסדי ערבה פאוור ומנכ"ל גלובל סאן פרטנרס, חברת השליטה של ערבה פאוור. לדיויד רקע עשיר בתעשיות הטכנולוגיה והפיננסים, כולל הצלחות בהקמת חברות סטארט-אפ, מהשלב ההתחלתי ועד להנפקה, וכן הקים חברות נוספות. תפקידיו הקודמים כוללים מנכ"ל BLACKROCK ומייסד QUICKENLOANS באינטואיט. לפני שמילא את התפקידים הנ"ל התמקד במימון פרוייקטים וליווי עיסקות כעורך דין בצ'דבורן & פארק וווייל, גוטשל & מנגס. לדיויד תואר MBA, בהצטיינות, מהארוורד – בי"ס לעסקים, JD מאוניברסיטת נורטווסטרן בי"ס ללימודי משפטים וגם מחזיק בתואר BS, בהצטיינות, מהאוניברסיטה של מדינה פנסילביניה.
 
יוסף אברמוביץ - מייסד 
אמריקאי-ישראלי, פעיל למען זכויות אדם, מחנך ויזם וכן חלוץ בתעשיית הסולאר בישראל וכן באפריקה, יוסף אחד ממייסדי ערבה פאוור. כיום הוא מנהל את אנרגיה גלובל קפיטל (Energia Global Capital) פלטפורמה להשקעות במיזמים המעניקים אנרגיה ירוקה בר-השגה לאוכלוסיות הזקוקות לשירותים ושמגיע להן כזכות בסיסית.
 
 
 
 הנהלה:
יונתן כהן - מנכ"ל 
יונתן כהן הוא מנהל ותיק בקהילה העסקית בישראל. בשנים 2001-2007 כיהן כמנכ"ל משקי הנגב, תאגיד איזורי עם מחזור עסקי של מעל 400 מיליון דולר, מייסודם ובבעלותם של 53 הקיבוצים שבנגב ובערבה. לפני כן, בין 1994 ו- 2001 יונתן כהן היה המנכ"ל של ערדום מפעלים איזוריים, בערבה הדרומית. כחבר קיבוץ יהל, שימש כמנהל עסקי ומילא תפקידי ניהול נוספים. במסגרת תפקידיו, כהן כיהן כיו"ר חברת מגדלי זרעים, יו"ר "משקי דן", דירקטור ויו"ר ועדת המאזן של תנובה, דירקטור בחברת דור-אלון, דירקטור בברית פיקוח ובביטוח החקלאי. את לימודיו האקדמיים ג'ון התחיל באוניברסיטת תל אביב, ובהמשך קיבל תואר מוסמך, בהצטיינות, במינהל עסקים מאוניברסיטת ברדפורד באנגליה. יונתן כהן, בן 55, אב ל- 4, מתגורר כיום באילת. יונתן כהן הצטרף לשורות APC בשנת 2007, ומאז 2009 משמש כמנכ"ל הראשון של החברה.
 
 
לימור גורן - סמנכ"לית כספים 
לימור, רואת חשבון מוסמכת, החלה את דרכה בשנת 2007 במחלקת הביקורת של BDO  זיו האפט בריכוז תיקי ביקורת ועריכת דוכ"ס ודוחות מס. בשנת 2010 הצטרפה לימור לחברה בתור עוזרת חשבת ומנהלת תקציבים. בשנת 2011 מונתה לחשבת החברה וניהלה את תחום החשבות בתקופת הסגירות הפיננסיות וצמיחת פעילות החברה. החל משנת 2015 לימור משמשת כסמנכ"לית הכספים של ערבה פאוור. לימור הינה בעלת תואר ראשון במנהל עסקים וחשבונאות מהמכללה למינהל ובוגרת תוכנית דירקטורים ונושאי משרה של להב.
 
 
יניר אלוש – סמנכ"ל תפעול
ליניר מעל 14 שנות נסיון בניהול ויזום פרויקטים. בתפקיד הקודם ניהל את חברת נטסנס חברת ניהול פרויקטים בארגונים גדולים ביניהם חברותFortune 100. לפני כן ניהל יניר את אינטרנט דפי זהב, חברה מובילה בישראל בתחום האינטרנט, עם מעל 60 עובדים מתוכם 35 אנשי תפעול ופרויקטים . יניר בעל תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון  ומחזיק בתואר MBA  מהאוניברסיטה העברית בירושלים.  
 
 
 

שחר בן מויאל - סמנכ"ל פיתוח עסקי
שחר בן מויאל מביא עמו לחברה ניסיון רב בפיתוח פעילויות עסקיות בתחום האנרגיה ובפרט בייזום ופיתוח פרויקטים של אנרגיה ממקורות מתחדשים. לפני הצטרפותו לערבה פאוור, שחר היה שותף בקרן ההשקעות הליוס וניהל את כל פעילות הייזום ופיתוח הפרוייקטים בישראל. לפני כן, עבד בחברת שיכון ובינוי מקבוצת אריסון שהינה קבוצה מובילה בתחום התשתיות, הנדל"ן והסביבה, כמנהל השקעות וייזום והיה אחראי לייזום ולרכישת צבר פרוייקטים סולאריים בהיקף של כ-70 מגוואט. בנוסף, שימש כמנהל הפיתוח העסקי של פז, חברת הנפט, והיה מעורב במספר רב של עסקאות משמעותיות כולל עסקת רכישת בית הזיקוק באשדוד והנפקת החברה. לשחר תואר ראשון במשפטים ובמנהל עסקים (התמחות בטכנולוגיות מידע) מהמרכז הבינתחומי הרצליה (IDC).
 
 
אסתר וסטרייך - מנכ"לית GSO&M - גלובל סאן הפעלה ותחזוקה בע"מ
אסתר הצטרפה לחברה בשנת 2009 בתור חשבת וכלכלנית ראשית, ובנתה את מחלקת הכספים של החברה. בשנת 2011 מונתה לסמנכ"לית מימון פרויקטים (VP Project Finance) וביצעה את הסגירות הפיננסיות בחברה. החל משנת 2014 אסתר משמשת מנכ"לית חברת התפעול והתחזוקה של ערבה פאוור - GSO&M.
אסתר, רואת חשבון ומשפטנית, החלה את דרכה בשנת 2004 במחלקה הכלכלית של KPMG  סומך חייקין בביצוע פרויקטים של ליווי עסקאות, בדיקות נאותות ועבודות כלכליות ופיננסיות שונות. משנת 2007 כיהנה כחשבת קבוצת אלרן הציבורית (אלרן השקעות ואלרן נדל"ן). 
אסתר מביאה עימה ידע מקצועי נרחב בתחומים הפיננסיים והמשפטיים והן בהובלת פרויקטים ותהליכים מורכבים.
 
 
 
מחלקות:
 
המחלקה הפיננסית
סמנכ"לית כספים - לימור גורן
עוזר חשב - תם גנדלמן
מודליסט - אושרי גולן
חשבת שכר ומנהלת חשבונות ראשית - סימה בניפלח
הנה"ח - חנה גרבר
הנה"ח - כנרת תנעמי

יועצת משפטית - עינת דוידסון
יועצת משפטית - הילה פרס
 
מחלקת תפעול והנדסה
מנהל פרויקטים - שי כהן
מנהל פרויקטים - רם דואני
 
מחלקת פיתוח עסקי
מנהל מקרקעין - רון איתן  
מנהל פרויקטים - יגל סמיה
 
ניהול ידע
מנהלת ידע - מירב בר-לוי בסון
 
מחלקת רגולציה
מנהלת מחלקת רגולציה - מיכל דגן
 
 
GSO&M
מנהל תפעול - אלון גולן
מנהל אתרים - סת קסלר
מנהל אתרים - דניאל עזרא
מהנדס המחלקה - אסף רז
  
אדמיניסטרציה
מנהלת משרד - אילנה לוצקי
 
ערבה פאוור קומפני - Arava Power Company
קיבוץ קטורה, ד.נ. חבל אילות, 88840  |  טל: 074-7171810|  דוא"ל: elana@aravapower.com
Kibbutz Ketura, D.N. Hevel Eilot, 88840 ISRAEL  | T: +972-74-7171810  |  Email: elana@aravapower.com
Design & Developed by Logics - פיתוח תוכנה ואינטרנט    |    Brought to you by: